
Peter Van de Veire en Xavier Taveirne brengen unieke Songfestivalverhalen in ‘Good evening Europe’
Radio2 lanceert de gloednieuwe podcast Good evening Europe, waarin Peter Van de Veire en Xavier Taveirne terugblikken op de geschiedenis van het Eurovisiesongfestival en de Vlaamse preselecties. In acht afleveringen ontvangen ze artiesten die ooit deelnamen en delen ze opvallende anekdotes en verhalen uit het Songfestivalarchief.
Elke aflevering wordt er ingezoomd op een specifiek jaar en een artiest die destijds meedeed. Van de beruchte deelname van Pas De Deux in 1983 tot de recente ervaringen van Gustaph in 2023, de podcast brengt een breed scala aan herinneringen. De eerste aflevering staat vanaf vandaag, woensdag 19 maart, op VRT MAX. Vervolgens komt er wekelijks op woensdagochtend om 06.00 uur een nieuwe aflevering online.
Een vast onderdeel van de podcast is ‘De bunker van het Eurovisiesongfestival’, waarin Jean Philip De Tender, directeur Media bij de European Broadcasting Union (EBU), insiderverhalen deelt over het festival. Hij onthult onder meer hoe televoting werd gemanipuleerd, vertelt over veiligheidsmaatregelen zoals sluipschutters op daken en blikt terug op memorabele optredens.
Overzicht van de afleveringen
19 maart 1983 – Walter Verdin en Luc Appermont over Pas De Deux
26 maart 1996 – Lisa Del Bo
2 april 2023 – Gustaph
9 april 1981 – Emly Starr
16 april 2002 – Sergio
23 april 1993 – Barbara Dex
30 april 2010 – Tom Dice
7 mei 1971 – Hugo Sigal en Lily Castel
In de eerste aflevering blikken Walter Verdin en Luc Appermont terug op de controversiële overwinning van Pas De Deux in de preselectie van 1983. Het nummer Rendez-Vous werd met boegeroep onthaald, en in München verliep de repetitie moeizaam doordat het orkest het nummer aanvankelijk weigerde te spelen.
De aflevering met Lisa Del Bo op 26 maart gaat in op haar deelname in 1996 met Liefde is een kaartspel. Ze vertelt over de hectische periode voor het festival en hoe ze worstelde met het missen van de eerste communie van haar zoon door de repetities.
Op 2 april is Gustaph te gast. Hij deelt zijn ervaringen uit 2023, toen hij onverwacht de Belgische preselectie won en in Liverpool uitgroeide tot een publiekslieveling. Zijn opvallende podiumhoed zorgde voor hoofdpijn, maar hij hield vol.
Op 16 april vertelt Sergio hoe hij in 2002 de preselectie won en uiteindelijk dertiende werd op het Songfestival. Hij blikt terug op de manier waarop landen toen strategisch op elkaar stemden, een fenomeen dat later door de EBU werd bevestigd.
De podcast Good evening Europe biedt een diepgaande blik op de Vlaamse Songfestivalgeschiedenis en is te beluisteren via VRT MAX.
Afbeelding: Xavier Taveirne, Emly Starr en Peter Van de Veire (Foto VRT)
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.