
Nirvana’s ‘Nevermind’ verkozen tot beste album aller tijden door luisteraars van De Tijdloze
Voor het eerst in de geschiedenis van De Tijdloze Album 500 staat 'Nevermind' van Nirvana op de eerste plaats. De jaarlijkse lijst, samengesteld door de luisteraars van De Tijdloze, werd de afgelopen week onthuld. Tot het laatste moment konden muziekliefhebbers stemmen op hun favoriete albums. 'Nevermind' wist uiteindelijk 'Dark Side Of The Moon' van Pink Floyd en 'Ten' van Pearl Jam achter zich te laten.
De Tijdloze Album 500
Voor het derde jaar op rij presenteerde De Tijdloze de lijst met de 500 beste albums aller tijden, samengesteld op basis van de stemmen van luisteraars. In 2024 eindigde Pearl Jam nog op de eerste plaats, maar dit jaar moet ‘Ten’ genoegen nemen met een derde plek. Dit is de volledige top vijf:
Nevermind – Nirvana
Dark Side Of The Moon – Pink Floyd
Ten – Pearl Jam
Ok Computer – Radiohead
Rumours – Fleetwood Mac
De volledige lijst is terug te vinden op het Tijdloze kanaal van VRT MAX.
De impact van ‘Nevermind’
‘Nevermind’ werd uitgebracht op 24 september 1991 en betekende de definitieve doorbraak van Nirvana. Het album bracht de grungebeweging naar een breed publiek en bevat iconische nummers als 'Smells Like Teen Spirit', 'Come As You Are', 'In Bloom' en 'Lithium'. Frontman Kurt Cobain groeide uit tot een van de meest invloedrijke artiesten van zijn generatie. Ondanks Cobains overlijden in 1994 blijft ‘Nevermind’ wereldwijd een van de best verkochte en meest invloedrijke albums.
Opvallende trends in de lijst
Dit jaar kent de lijst enkele opvallende verschuivingen en nieuwkomers:
Pink Floyd, U2 en Nick Cave & The Bad Seeds zijn het populairst met elk acht albums in de lijst.
De hoogste nieuwkomer is ‘Hypersonic Missiles’ (2019) van Sam Fender op plaats 113.
Het jongste album in de lijst is ‘Dawn Of The Freak’ (2022) van The Haunted Youth op 497.
Het oudste album is ‘Elvis Presley’ (1956) van Elvis Presley op 437.
De grootste stijger is ‘Synrise’ (2010) van Goose, dat 239 plaatsen stijgt van 444 naar 205.
Het hoogst genoteerde Belgische album is ‘Gorky’ (1992) van Gorki op plaats 35.
Het best scorende live album is ‘Stop Making Sense’ (1984) van Talking Heads op plaats 16.
Met deze editie van De Tijdloze Album 500 wordt duidelijk dat Nirvana’s ‘Nevermind’ nog steeds een blijvende impact heeft op muziekliefhebbers. De lijst weerspiegelt niet alleen klassiekers, maar ook nieuwe trends en generaties binnen de muziekwereld.
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.