Spring naar bijdragen

ruudam

Aanbevolen berichten

Geplaatst

Toch maar even voor de volledigheid, wat info over 

ClassicRadio675, als vervolg op 747RadioNostalgie.

Het promofilmpje, nog voor de oude frequentie 747 

Please login or register to see this link.

Het  persbericht:

ClassicRadio675 is een verrassend en gewaagd landelijk nieuw radio initiatief van zeer ervaren radio-makers die vinden dat er te weinig te horen is voor de doelgroep 40-69. Met een dynamisch station gaan ze dit invullen, en ook de leegte op de middengolf die NPO Radio 5 Nostalgia achterlaat als zij van de AM af gaat. Daartoe kan zij gebruik maken van AM frequentie 675 kHz, maar ook van een landelijk digitaal (DAB+) netwerk.

Helaas ondervindt ClassicRadio675, bij de realisatie en het vinden van financiele partners grote hinder van het feit dat de vergunningen maar voor twee jaar zijn. Dat probleem is er ook voor andere AM collega's. Daarom roepen we de minister van EZ op in een Open Brief op zeer korte termijn over te gaan tot verlengen van de AM en bijbehorende DAB frequenties. (Let wel, dit gaat niet over FM)

Bijlage: Open Brief minister EZ.

Excellentie,
Op de AM of middengolf zenden partijen uit met vrijwel allemaal een (zeer) beperkt budget. Het gaat om doelgroepzenders met religieuze of etnische achtergrond. Daarnaast zijn er stations die bijzondere muzieksoorten brengen voor een specifieke (leeftijds-) doelgroep. Op korte termijn moeten zij investeren in digitale radio (DAB+) en AM zendmasten. Daarnaast wordt nu extra ruimte verdeeld voor DAB waar graag gebruikt van wordt gemaakt voor de toekomst. Het zou echter te triest voor woorden zijn als er na twee jaar weer gestopt moet worden, en alle investeringen van deze partijen, die het al moeilijk genoeg hebben, teniet zouden worden gedaan.
Op extra DAB frequenties zouden wij in combinatie met een bestaande AM vergunning graag een nieuwe landelijke zender beginnen voor een oudere doelgroep die thans slecht bediend wordt met radio programma's. ClassicRadio675 is een uniek en opvallend initiatief voor een zender die zowel landelijk op DAB als op middengolf is te ontvangen. Hierop wordt zeer positief gereageerd maar de korte vergunningsperiode van twee jaar, dan wel de onzekerheid over een verlenging, is een sterke belemmering voor participanten.
Bij deze verzoek ik U dringend de vergunningen voor AM en de daaraan gekoppelde DAB capaciteit per 1-9-2017 te verlengen voor tenminste 10 jaar. Een verlenging van AM en de daaraan gekoppelde DAB capaciteit staat nieuw beleid voor AM niet in de weg. Daartoe zijn voldoende vrijliggende en vrijkomende frequenties voorhanden. DAB+ is de oplossing voor de frequentieschaarste en kan dus ook probleemloos verlengd worden. Er komt ook nog meer DAB frequentie-ruimte vrij. Tevens raakt dit niet aan Uw besluitvorming voor FM frequenties: veilen of verlengen. Graag een positief besluit voor komende 24 augustus als de inschrijftermijn voor de huidige verdeling van extra DAB ruimte afloopt.
Met vriendelijke groet,


Ruud Poeze,
Utrecht, 6 augustus 2015
Quality RTV BV
Vergunninghouder AM/DAB
ClassicRadio675

Geplaatst

Beste Ruud, ik krijg kippevel bij het lezen van dit bericht, door jou voel ik me tenminste nooit in de steek gelaten. Jij snapt wat er speelt en wat mijn doelgroep graag zou willen.

Ik wens je alle succes van de wereld , hou vol , dit zou best wel eens een mooie radio periode kunnen gaan worden.

Je blijft mijn held.

 

Wim de Lang

Geplaatst
  Op 13-8-2015 om 08:42 zei Erwin:

Eerst maar eens zien of dit echt van de grond gaat komen.

als je het niet probeert gebeurt er nooit wat. Ik deel de visie van Ruud lang niet altijd, maar hij steekt in ieder geval z'n nek uit en dat kan ik alleen maar waarderen.

Geplaatst
  Op 13-8-2015 om 09:00 zei Erwin:

Ik ben graag realistisch. En laten we eerlijk zijn, Ruud heeft wel de schijn tegen als we kijken naar zijn 'track record'...

Is dat het enige waar je naar kijkt Erwin?? Heb je ook wel eens verder gekeken waarom het niet lukte??? En als het dus mis zou gaan wijs je weer naar Ruud???

Rob Veld

Geplaatst
  Op 13-8-2015 om 23:56 zei Robin Westhof:

De stellingen worden weer betrokken, ik krijg een soort van déjà-vu-gevoel.

Inderdaad Robin, en dat is jammer.

Ruud durft het aan om dit te onderzoeken/op te zetten/investeerders te zoeken. De politiek moet dan wel meewerken met het vrij geven van de frequentie en een redelijke termijn gunnen om de gedane investering terug te verdienen. Een niet onbelangrijk aspect waar achter de schermen aan gewerkt wordt. En daar kan je beter respect voor hebben i.p.v. te suggereren dat het toch wel niets zal worden.

Geplaatst

Ik weet nog dat toen Radio 10 Gold op de 675 khz zat er in Engeland veel geluisterd werd. Ook daar is er behoefte aan zoiets. Dus zodra er meer zekerheid is over de licentie is misschien ook interessant om richting Engelse adverteerders te kijken.

Geplaatst

Wat ik begrepen heb is dat alles op de licentie van Radio Maria gedaan zal worden, dus de politiek komt er in eerste instantie niet aan te pas, alleen voor de lange termijn is een issue. Dus in principe is het vanaf 1 september starten...maar ja...

Geplaatst

Wat mij opvalt, is de prominente rol in het persbericht voor dab ('de oplossing voor frequentieschaarste'). Ik weet dat Ruud daar persoonlijk niks mee heeft, maar omdat sommige ontwikkelingen nu eenmaal niet te vermijden zijn, kun je ze maar beter omarmen, ook al vanwege de landelijke dekking. Ik weet dat nog maar weinig mensen naar dab luisteren, maar rond 2023 zou dat weleens heel anders kunnen zijn.

Hoe dan ook, het is te loven dat Ruud zijn nek uitsteekt voor het opzetten van zo'n zender. Hulde!

Geplaatst

 

  Op 14-8-2015 om 09:36 zei Erwin:

Het lijkt wel of sommige hier persoonlijk belang erbij hebben dat dit project gaat starten. Ik kijk er graag realistisch en nuchter naar, zo ben ik. Zouden meer mensen moeten doen.

Dan zou het wel fijn zijn als je dat ook met argumenten onderbouwd in plaats van met een onderbuikgevoel. Redeneringen als "Eerdere pogingen hebben het niet gehaald, dus zal deze het ook wel niet halen" zijn natuurlijk redeneringen van lik-me-vestje als je de onderliggende oorzaken niet kent. (en nee die ken ik ook niet)

Geplaatst
  Op 14-8-2015 om 09:38 zei Paul:

Het 'persoonlijk belang' is dat een deel van de forumbezoekers graag naar zo'n zender zou luisteren. Is niks mis mee, toch?

Maar een beetje nuchterheid en realisme zou sommige niet vreemd zijn in mijn mening. We hebben het wel over AM he, we weten allemaal hoe lastig is dit in deze tijd. Zo simpel is het.

  Op 14-8-2015 om 09:38 zei Harmen:

 

Dan zou het wel fijn zijn als je dat ook met argumenten onderbouwd in plaats van met een onderbuikgevoel. Redeneringen als "Eerdere pogingen hebben het niet gehaald, dus zal deze het ook wel niet halen" zijn natuurlijk redeneringen van lik-me-vestje als je de onderliggende oorzaken niet kent. (en nee die ken ik ook niet)

Daar valt voor de rest niet zoveel aan te onderbouwen vind ik. Dat is in het verleden al vaak genoeg gedaan, en we kennen de geschiedenis van Ruud. Daar baseer ik mij op, maar ik zie en hoor graag het tegendeel hoor, laat daar geen misverstand over bestaan.

Geplaatst
  Op 14-8-2015 om 09:45 zei Erwin:

Maar een beetje nuchterheid en realisme zou sommige niet vreemd zijn in mijn mening. We hebben het wel over AM he, we weten allemaal hoe lastig is dit in deze tijd. Zo simpel is het.

 

Het is aan de geldschieters, en niet aan ons om te bepalen of iets nuchter en realistisch is.

Geplaatst

 :s Goede manieren: in het dagelijks leven weten de meesten heus wel hoe ze zich daaraan moeten houden, maar op intenet, waar mensen relatief anoniem zijn, zijn ze voor sommigen kennelijk ineens niet meer nodig.

Gearchiveerd

Deze discussie is nu gearchiveerd. Reageren is niet meer mogelijk.



×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.