Spring naar bijdragen

Featured Replies

Geplaatst

Weet ik  niet. 

De raffinaderij op Curaçao werd gehuurd door de PvdA,  de staatsolie maatschppij van Venezuela,  maar Nu niet meer. 

Venezuela moest benzine uit Iran halen waarvan de auto, s kapotgingen. Dus ik denk niet dat er bezine naar Curaçao gaat. 

 

Venezuela heeft de grootste olie voorraad ter wereld maar door het slechte regime gebeurt daar bijna niets mee. 

Een derde vd bevolking is gevlucht. 

Is wel een buurland dus van Nederland..... 

Geplaatst

Een mooi document over de begintijd van het zendstation op Bonaire, Juul. 

Mijn toenmalige collega bij Radio Nederland Wereldomroep, Eric Beauchemin, maakte deze reportage over het sluiten van het zenderpark in 2012.

(Het begint met een stukje oudbakken Polygoon-journaal; even doorbijten.)

 

Geplaatst
  • Auteur

Dag Rob,

 

Leuk die repo.

Ik heb iets met RNW. Ik heb de studio zien bouwen als Hilversummer.

Dit is de scriptie die ik maakte tbv het eindexamen in juni 1965.

 

Deze inhoud is verborgen

 

bewerkt door Juul

Geplaatst

Leuk filmpje, brengt herinneringen terug.

Lukt alleen niet om het te downloaden, hoe kan ik dat doen? Krijg alleen geluid.

 

Heb het nog in aanbouw gezien in 1965, vanuit de hoogte onderweg tussen Kralendijk en Rincon.

Luisterde vaak naar Bonaire, hoorde mezelf ook regelmatig terug.

Goede zenders, s avonds hardste signaal in de 16 meter. Uitzendingen gericht op W Afr, maar kwam hier ook keihard door. Later is Bonaire zelfs gebruikt voor Europa.

 

Helaas was er na sluiting geen vraag meer naar KG uitzendingen vanaf Bonaire, TWR wilde niet genoeg betalen, er was altijd wat animositeit tussen RNW en TWR op het eiland dus men gunde het de concurrent niet goedkoop zn slag te slaan. Daarom is alles gesloopt, wat er van de zenders is geworden weet ik niet, onderdelen?

 

Madagascar is er wel nog steeds, business is zendtijd verhuur waar veel stations zoals BBC gebruik van maken. Het zendstation is overhandigt aan het personeel dat hard werkt alles in de lucht te houden en er wat mee te verdienen.

 

 

Doe mee aan het gesprek

Je kunt nu een bericht plaatsen en later registreren. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Antwoord op deze discussie...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.